ביטוח סיעודי – דברים שכדאי לדעת

חשיבה קדימה – איכות חיים. הכול על ביטוח סיעודי. מקריטריון הגיל, חשיבות השקיפות, האופציות השונות, העמידה מול החברות, משמעות הסדר ועד טיפים הנוגעים לפני ואחרי החתימה.

עם כל הכבוד למערכת הבריאות, המצב הוא שכיום עם תחולת החיים הגבוהה, המערכת אינה מצליחה לתמוך כלכלית בכולם, ועל כן במקום שהעתיד יוביל למחיה בדוחק, מוטב לחשוב מראש על המחיר ולשם כך קיים ביטוח סיעודי. ביטוח סיעודי הוא למעשה חוזה מול חברת הביטוח בו יש לשלם באופן חודשי סכום קבוע, ואילו החברה הנבחרת מתחייבת להשתתף בשעת הצורך במימון אשפוז סיעודי.

רגע לפני

לפני שניגשים לעשות ביטוח סיעודי יש לברר האם כבר מבוטחים במקום כלשהו, למשל דרך מקום העבודה, ומהן המשמעויות. כמו כן לפני שניגשים לרכוש פוליסה יש להשוות בין החברות השונות כיוון שכיום רוב חברות הביטוח הגדולות מציעות גם ביטוח סיעודי. כמו כן אין לפחד מההשקעה כיוון שההוצאה אינה גבוהה, אך יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שהסכום אותו ניתן להוציא כיום, יהיה ניתן להוציא גם לאחר היציאה לפנסיה. בנוסף יש לבדוק האם הפרמיה עולה עם השנים, והאם ברגע שחדלים מתשלום הביטוח, ניתן לקבל את כל הסכום שנחסך. כמו כן אחת האופציות הפופולארית היא דרך קופת החולים, אך עם זאת גם יש לדעת שכיוון שהיא גם הכי זולה, היא גם הכי פחות מכסה.

הצהרה

האמת וכול האמת. בעת מילוי הצהרת ביטוח, החברות השונות נוהגות להוסיף סעיף בו הן מתחקרות את הלקוח לגבי המצב הבריאותי. בנקודה זו יש לנדב כמה שיותר מידע, גם אם לא נשאל באופן מפורט. באופן שכזה אם היה ויש הפעלה של הפוליסה, החברה לא תוכל להתנער בטענה שהוסתר ממנה מידע.

שמירה על הסדר

לאחר שכבר נחתם חוזה מול הביטוח הסיעודי, יש לדאוג לשמור על כל הקבלות הרפואיות עליהן אנו מקווים לקבל החזר כמו לדוגמא אישפוז בתוך בתי חולים סיעודיים. יש להבדיל בין מקרים בהם פשוט ניתן לקבל החזר כספי ללא שום הוצאת קבלה או חשבונית, לבין מקרים בהם על מנת לקבל שיפוי, (ולא פיצוי), יש להגיש תצהירים, והוכחות, ועל כן כמה שיותר מסודרים, כך ניהול תהליך השיפוי יהיה יותר מהיר ונוח.

הגיל כן קובע

למרות שניתן למצוא הרבה נקודות שונות להתייחסות בכול מה שנוגע לביטוחים השונים, כן ניתן למצוא מוטיב אחד שחוזר אצל הרוב, והוא שהמקדים מרוויח. ככול שהגיל של המבוטח יותר צעיר, כך גם הפרמיה שיתבקש לשלם תהיה יותר נמוכה וגם הכיסוי יהיה יותר מקיף. כך שלעיתים מומלץ לעצור את מרוץ החיים ולעצור לעשות ביטוח סיעודי גם כשהכול תקין.

לחצו כאן למידע נוסף על בתי אבות סיעודיים