בית אבות נ. מול הים

מול חוף הים, במקום מרכזי מוקף בדשא ופרחים על שטח גדול ובמקום שקט ופסטורלי .שוכן בית אבות נ.מול הים בקרית ים הנותן מענה משולב לאוכלוסיית קשישים סיעודיים ותשושי נפש. בית האבות משרת את אוכלוסיית עכו, כרמיאל, נהריה, קריות וכל אזור הצפון.

מפגש מרגש בתקופת הקורונה – בבית אבות בקרית ים נוף מול הים מקבוצת מרגוע

בית אבות נאות מול הים הוקם בשנת 2011 כמרכז אזורי לקשישים על מנת להעניק פתרונות אשפוז בתחום שירותי הסיעוד, לקשישים הזקוקים לסעד ולטיפול פיזי מוגן, אותו הם אינם מסוגלים לקבל עוד בביתם. בשנת 2011 עבר המרכז לניהול ע”י קבוצת מרגוע שהשקיעה יחד עם חברת “עמיגור” בשדרוג המקום.נוספו שתי מחלקות סיעודיות חדישות. לפי הפרוגרמה החדשה של משרד הבריאות לשנת 2016.

וכן בימים אלו ממש מסתיימת בנייתם של שלוש מחלקות נוספות חדישות ומאובזרות במיטב הטכנולוגיה והציוד המתקדם ביותר, לקשישים תשושי נפש וסיעודיים. אצלנו תקבלו מענה קשוב ואוהב וגם תוכלו להישאר קרוב למשפחה.

לכל מחלקה חדר אוכל ותעסוקה. בנוסף יש בבית: אולם יום לאירועים, קפיטריה, מכון פיזיותרפיה, אולמות לתעסוקה ולמלאכה, יועצים רפואיים מקצועיים מיוחדים (כגון פסיכיאטריה,וגריאטריה), מספרה, מכבסה, גינה מטופחת, האוכל כשר ומבושל במקום בליווי דיאטנית צמודה המתאימה אותו לצרכים של כל דייר.

מה יכולה בית האבות נ.מול הים להציע ליקירכם?

בית האבות נאות מול הים הוא אחד מבין בתי האבות המובילים בצפון. החדרים מרווחים וחדישים, ומצוידים בקו טלפון, מקלחת ושירותים צמודים. חדר האוכל המטופח משמש אכסניה נאותה לתפריט הטעים והכשר: התפריט מפוקח ע”י דיאטנית, וכל דייר בעל צרכים תזונתיים מיוחדים מקבל מענה הולם. נ.מול הים ערוך לתת גם שירותים נלווים כגון מכבסה, טיטולים ומספרה ללא תוספת תשלום.

קשר הדוק עם הקהילה

אזורי הפעילות תוכננו במחשבה על הדייר הסיעודי, והם רוחשי פעילות במשך היום: אם זה בקבוצות, משחקי חברה, מלאכת יד ועוד. בנאות מול הים אנו שומרים על קשר עם הקהילה – קשר שחשוב לדיירים, ולא פחות מכך למתנדבים , קשישים, נוער וילדי בית הספר שבאים לבקרם. בית אבות נ.מול הים פועל ברישוי ופיקוח משרדי הבריאות . החניה מצויה בשפע, והמשפחה והחברים מוזמנים לבקר תמיד.

בזכות הטיפול – השגחה רפואית 24 שעות ביממה

מאחר שהמרכז הינו ישות עצמאית המרכז מעסיק הוא מחזיק בארבעה רופאי בית אשר נמצאים בו. המרכז מעסיק רופאי בית אשר עומדים לרשותו 24 שעות ביממה. רופאי הבית בודקים את דיירי הבית ומעניקים להם את הטיפולים להם הם זקוקים.

בנוסף לרופאי הבית הקבועים ניתן לקבל טיפול ממומחים בגריאטריה, וקלינאי תקשורת. לבית צוות אחיות ותיקות מוסמכות ומעשיות, מטפלות ותיקות ומנוסות, עובדות סוציאליות קבועות ,מרפאים בעיסוק.פיזיוטרפסטים,והכל עם יחס אישי, חם ומבין באווירה משפחתית וכשהצוות מכיר את כל צרכיו ומגבלותיו של הדייר.

חדר לגירוי רב חושי (סנוזלן) בהקמה בנ. מול הים

הסנוזלן הינו חלק ממרחב טיפולי המאפשר למצוא איזון בין רגיעה לפעילות, בתוך סביבה מותאמת ובטוחה. ייחוד החדר הוא במגוון אמצעי הגירוי, העובדים על 5 החושים, ומותאמים לכל דייר לפי שיקול דעתה המקצועי של המרפאה בעיסוק. החדר מרגיע אנשים הסובלים ממצבי לחץ וחרדה, ומגרה אנשים עם בעיות זיכרון ובעיות בפעולות מוטוריות, ובכך מאט את התדרדרות מצבם.

 סדר יום ופעילויות בבית אבות נ. מול הים

סדר יומו של דייר המרכז מורכב מטיפולים רפואיים שונים, מהאפשרות לעסוק במלאכות יד מגוונות ומהיכולת לבלות זמן איכותי עם שאר דיירי המרכז. סדר היום במוסד קבוע והדיירים נמצאים מחוץ לחדר בשעות הבוקר ואחה”צ. סדר היום כולל:

– פיזיותרפיה.
– בעיקר פעילות משמרת לדיירי מחלקות שונות.
– ריפוי בעיסוק הכולל עבודה אינדיווידואלית, קבוצתית, חדר סנוזלנד.
– תעסוקה פעילות המתקיימת על בסיס מחלקתי הכוללת בין היתר, פעילות בתחומי עיסת נייר, סריגה, הדבקה, צביעה. בנוסף פעילות בתחומי גירוי חושים כמו משחקי חשיבה, פזלים, – עבודת גינון ועוד.
– פעילות מוזיקלית.
– פעילות עם חיות
– ליטוף חיות מחמד.
– פעילות מועדון, מיועד בעיקר למחלקות תשושים ותשושי נפש.
– אקטואליה במחלקות לתשושים.
– חגיגות ימי הולדת.
– טיולי דיירים.

בנוסף מתקיימות פעילויות סביב החגים ואירועים נוספים כגון: הצגות, קונצרטים וכדומה.

– הרמת כוסית לראש השנה בכל אחת מהמחלקות.
– חג סוכות נחוג בסוכה הנבנית בחצר הבית, כאשר דיירי כל המחלקות מגיעות על פי ימים ושעות שנקבעות מראש.
– חג חנוכה- נחוג בכל מחלקה בנפרד. פתיחת בזאר שנתי מהווה אירוע מרכזי לחנוכה בו רב העיר מדליק נרות חנוכה עם אחד הדיירים השנה בחלק האומנותי של הערב הופיעו תלמידי קונסרבטוריון עכו ששרו וניגנו בכלי נשיפה.

    למידע וייעוץ לפני קבלת החלטה חייגו 077-667-0285 או הזינו פרטיכם וקבלו סיוע בהקדם