בית אבות סיעודי

קשיש בבית האבות מחזיק כלב

כל מה שרציתם לדעת על בית אבות סיעודי.

כאשר בן משפחה קשיש, מגיע למצב בו הוא אינו מסוגל לבצע מטלות פשוטות כמו להתלבש, להתקלח וללכת בצורה יציבה, שאינו מסוגל לשלוט בצרכיו. זה הרגע שבו הוא יצטרך להיכנס לבית הורים בעל תמיכה ומעטפת טיפולית לקשישים סיעודיים.

איך מחליטים האם להעביר קשיש לבית אבות סיעודי?

.המוסדות המתאימים ביותר לקשישים סיעודיים הם בתי אבות סיעודיים שידאגו לכל צרכיו של הקשיש

ההחלטה להעביר קשישים אל בתי אבות סיעודיים, היא אינה פשוטה. יש לבצע סיור בכמה וכמה בתי אבות, על מנת לבחור את הבית המתאים ביותר עבור צרכיו של הקשיש. יש כיום הרבה בתי אבות סיעודיים בישראל שיכולים להתאים לאוכלוסייה זו של קשישים.

חשוב כי יהיה לכם את המידע הנחוץ לבחירה של בית אבות סיעודי שיתאים להורים הקשישים ושיהיה אף נוח עבורכם, מבחינת תכיפות הביקורים.

יש להיות מעורים בכל מה שקורה לקשיש בכל תקופת שהייתו במוסד סיעודי, מה שיקל עליכם גם בקשר עם אנשי הצוות השונים המטפלים בקשיש או בקשישה.

ישנו הבדל מהותי בין בית סיעודי, לבין בית אבות סטנדרטי או או בית אבות רגיל שבו שוהים אנשים שהם עצמאיים מבחינת רמת התפקוד והצלילות שלהם.

לבחור בית אבות סיעודי נכון

כאשר מדובר על קטגוריית הסיעודיים יש לבחור את הטוב ביותר עבור ההורים שהגיעו לגיל השלישי ואינם מסוגלים לתפקד יותר. חשוב כי תבחרו בית בבעלות פרטית ולא ממשלתית, אך שיהיה להם רישיון ממשרד הבריאות ומשרד הרווחה.

עליכם לברר מי הם אנשי הצוות, כמה מונה סגל העובדים בבתי האבות הסיעודיים, מה מציעים ומעניקים לקשישים הסיעודיים השוהים במסגרת זו. האם הרופאים הם טובים?  האם יש רופא שהוא פסיכו גריאטרי המתמחה בקשישים סיעודיים, מהי רמת הטיפול? החדרים? ועוד.

פעילות חברתית לקשישים בבית אבות סיעודי

חשוב כי תהיה פעילות חברתית ושיוכלו להפעיל את הקשישים. כמו פיזיותרפיה, עזרה יום יומית ברחצה, האכלה, תפריט נכון של דיאטה המתאים לצרכיו ומצב בריאותו של הקשיש וכדומה.

ההחלטה להעביר את בן המשפחה הקשיש במצב שהוא סיעודי אינה החלטה קלה. ולכן על מנת שירגיש נוח וטוב, בטוח ומוגן, יש למצוא לו את המוסד הסיעודי ההולם עבורו. אחד מהרבה בתי אבות מוכרים וידועים כאיכותיים ומסורים הוא קבוצת מרגוע, רשת הכוללת מספר סניפים בצפון הארץ – חיפה והקריות.

אם תבקרו את הקשיש או הקשישה בקבוצת מרגוע תוכלו לראות כיצד הוא או היא מטופלים כראוי. תפגשו את הצוות המסור של מרגוע תשוחחו עימם וכדאי כי תשאלו את השאלות הרבות שאתם מעוניינים כי תהיינה להם מענה הולם.

כמו: סדר היום של הקשישים בבית האבות הסיעודי של רשת הורים מרגוע כיצד מפעילים אותם, מתי יש ביקור רופא, האם האחיות וכוח העזר עובד 24 שעות ביממה?

אם התרשמתם, כדאי שתעברו לשלב הבא והוא לשאול את המשפחות המגיעות לביקור על הטיפול שמעניקים להם, כמה זמן הם כבר שוהים בבית האבות הסיעודי ועוד.

כאשר תקבלו את התשובות להן ציפיתן, תוכלו להיות בטוחים כי האב או האם הקשישים, נמצאים תחת ידיים מסורות.

השגחה צמודה עם מטפלים מומחים

כאשר הקשיש או הקשישה נמצאים תחת השגחה של המטפלת הצמודה בביתם הפרטי, אינכם שקטים במיוחד כאשר האב או האם במצב סיעודי.

כדאי כי תורידו מכם דאגות באמצעות דאגה לאב ולאם לטיפול מסור יותר עם צוות מומחים במסגרת של בית אבות סיעודי. כבר מהחזות של הבית, תוכלו להבין אם אכן מדובר בבית אבות איכותי.

יש לבדוק את מספר המטופלים הנמצאים בבתי האבות הסיעודיים בהם תבקרו, על מנת למצוא לאב או לאם מקום הולם להמשך טיפולם. כאשר ישנו טיפול מסור סביב השעון שיתאים להורים, אתם תהיו שקטים יותר. הצוות יהיה עמכם בקשר ויודיע לכם על כל שינוי במצב הבריאות או בהתנהגות של האב או האם.

לגבי העלות של בתי אבות סיעודיים, יש לברר אם מגיעה לכם הנחה או סיוע בגלל הקוד שאומר על מצב בריאותו של האב או האם. כך שתוכלו לזכות בסיוע כספי מטעם המדינה, כאשר מדובר על בתי אבות סיעודיים בבעלות פרטית.

חשוב לציין כי אם מדובר בנושא של סיעודי מורכב, יש לקבל את אישור קופות החולים.

    למידע וייעוץ לפני קבלת החלטה חייגו 077-667-0285 או הזינו פרטיכם וקבלו סיוע בהקדם

    [/vc_column][/vc_row]