בתי אבות בצפון

מה חשוב בחיפוש בית אבות בצפון?

בית אבות זוהי מסגרת טובה ונוחה להרבה קשישים שנשארו בגפם או שאינם מעוניינים עוד במטפל פרטי, אלא זקוקים לשירות של צוות מסור וחברה המתאימה לגילם. מה שיגרה אותם יותר לסביבה ויעניק פעילות נעימה ומגוונת בכל המצבים השונים של הקשישים.

חשוב לבחור את בית האבות שיהיה קרוב למגורי המשפחה, כך שהקשיש או הקשישה, לא ירגישו כי הם לבד במערכה, במיוחד בימי ההתאקלמות הראשונים שלהם. קשישים הגרים בצפון הארץ, יוכלו למצוא בתי אבות בצפון, איכותיים והולמים שמעניקים טיפול מסור ומקצועי עם סל רחב שי שירותים.

בתי האבות בצפון הארץ – יתרונות ומאפיינים

הנוף בצפון הוא נוף מרהיב ומרגיע, מה שחשוב לקשישים שתהיה להם שהות נעימה. קיימים מספר סוגים של בתי אבות בצפון שמאפיינים ברמת התפקוד של האוכלוסייה ששוהה בהם, כמו סוג הטיפול הרפואי הסיעודי הנדרש. המצב התפקודי של הקשיש נקבע בשני מישרים המצב רפואי והמצב הסיעודי. אם הקשיש נחשב לעצמאי מבחינת התפקוד היום יומי שלו, תותאם לו מסגרת הולמת ואם הוא סיעודי, יתאימו לו את המחלקה המתאימה, את הצוות הכולל את הרופא הצמוד הגריאטרי, האחיות שמותאמות לטיפול זה.

בית אבות בצפון יש לבחור לפי סוג הטיפול

שיטת התשלום המקובלת בקרב בתי אבות בצפון ובכל האזורים בארץ הינה דומה. תשלום קבוע חודשי שנקבע על פי כמה פרמטרים מרכזיים כמו הסיווג של בית אבות בצפון, המיקום ורמת השירותים שניתנים בו. ישנון פער מחירים משמעותי בקרב בתי האבות הפזורים בארץ, באזור המרכז למשל, המחירים הם הרבה יותר גבוהים מאשר בתי אבות בצפון. המחיר של בית אבות סיעודי איכותי ומקצועי, יהיה גבוה יותר בשל הטיפול המסיבי והתכוף בקשישים הסיעודיים.

ישנם בתי אבות מסוימים כמו, קבלת קוד סיעודי שממומן ע”י משרד העבודה והרווחה. ניתן למצוא בתי אבות בצפון שמתאימים לקהלי יעד שונים בקרב אוכלוסיית הקשישים, כמו למשל בית אבות נוף אבות שזוהי בעצם רשת של 9 בתי אבות הנמצאת באזור הצפון, רשת זו הינה ידועה כרשת של בתי אבות בצפון איכותית שמעניקה טיפול מסור, סל שירותים רחב, רופאים מעולים ואיכות חיים גבוהה המתאימה לקשישים שמעוניינים להסתגל ולהתאקלם במקום חדש שיהיה להם קל ונעים לחיות בו.

לבחור בית אבות נכון בצפון

הבחירה של בתי אבות בצפון, הינה בחירה מכרעת וחשובה עבור ההורים שהגיעו לגיל השלישי וכבר זקוקים לעזרה מקצועית ותומכת יותר. ילדים להורים קשישים, הרבה יותר רגועים, כאשר הם יודעים כי ההורים שהפכו להיות תלויים וחסרי ישע, נמצאים בידיהם של צוות מסור שעונה לדרישותיהם וצרכיהם, 24 שעות ביממה. חשוב לסנן את בתי אבות בצפון, כך שיתאימו למצב הספציפי של הקשיש או הקשישה. על פי הדו”ח הרפואי ומצבו של הקשיש, יוחלט בבית האבות אם הוא מתאים למחלקה זו או אחרת. ישנם בתי אבות בצפון שיש להם מחלקות שונות המתאימות לכל סוג של אוכלוסייה קשישה, אם מחלקה סיעודית, מחלקה לתשושי נפש ועוד.

בתי אבות בצפון משולבים

ישנם בתי אבות משולבים באזור הצפון שהם מיועדים גם לעצמאיים אשר אינם בדיוק זקוקים להשגחה צמודה אך בכל זאת, זקוקים לעזרה קלה בהליכה ועוד. יש לציין כי בתי אבות ממשלתיים, הם ברמה נמוכה יותר מאשר בתי אבות בצפון שנמצאים בבעלות פרטית. כדאי כי תתחילו לחשוב על חיסכון להורים עבור בית אבות בצפון שיהיה ברמה איכותית וכך, תחסכו מעצמכם סבל ועגמת נפש להורים הקשישים שכבר מתקדמים בצעדי ענק לעבר הגיל השלישי.

תקופת ניסיון – בתי אבות

כאשר אתם מחליטים כי זה הזמן שלכן את הוריכם הקשישים במסגרת מתאימה כמו בית אבות, כדאי להיות עם היד על הדופק ולבקר את ההורים לעיתים קרובות, עד שתראו שאתם בטוחים כי ההורים נמצאים בידיים שמטפלות בהם באופן מסור ומקצועי, שההורים מתאקלמים עם החברה החדשה שמצאו וכדומה.

חשוב כי הצוות המקצועי של בית אבות בצפון, יכלול עובדת סוציאלית, פיזיותרפיסט, דיאטנית, רופאים גריאטריים מומחים ואחיות המטפלות בקשישים 24 שעות ביממה. הקשישים יוכלו לבחור אם הם מעוניינים לאכול בחדר האוכל של בית האבות ויותאם להם תפריט על ידי הדיאטנית של בית אבות בצפון, על פי מצבם הרפואי והוראות הרופאים כמו מזון דל שומן, דל נתרן וכדומה.