בתי חולים סיעודיים

אחד הדברים שמפחידים את כולנו הוא להזדקן ולהיות תלוי בטיפול של אחרים. לדוגמה, שהייה במוסדות כמו בתי חולים סיעודיים.

למרבית הצער, ישנם לא מעט קשישים במצב זה ובגלל תוחלת החיים הגבוהה בשנים האחרונות שינם הרבה בתי חולים סיעודיים ברחבי הארץ שמטפלים בקשישים אלה.

המשמעות של קשישי סיעודי היא שהוא אינו שולט בצרכיו, אינו מסוגל לעשות פעולות פשוטות ביום יום כמו להתרחץ, להתלבש, ללכת ואפילו לאכול בכוחות עצמו.

ניתן למצוא את מרבית בתי חולים סיעודיים במחלקות השונות של בתי החולים הממשלתיים או בתי אבות שהם ממשלתיים או בבעלות פרטית.

יש כמה סוגים של בתי חולים סיעודיים, וביניהם בתי חולים שיש בהם מחלקות לתשושי נפש שלא בהכרח יש להם מגבלויות פיזיות כי אם הם לוקים בשיטיון, חוסר צלילות אלצהיימר וכדומה.

הבירוקרטיה בהרשמה לבתי חולים סיעודיים

כאשר חשים כי מצבו של ההורה הקשיש מתחיל להידרדר באופן משמעותי, יש למהר ולברר לגבי ההרשמה של בתי חולים סיעודיים. היות ומדובר בלא מעט בירוקרטיה שהיא ארוכה ומתישה.

ישנם שירותי הכוונה ממשלתיים אשר יוכלו לסייע לילדים המעוניינים לשכן את הוריהם שהגיעו למצבים אלה במוסדות, כגון בית חולים סיעודי

ישנם מצבים שיש למהר כאשר רואים כי הקשיש כבר תלוי בכיסא גלגלים. מצבים בהם המטפלת הפרטית אינה יכולה כבר לטפל בו, היות והטיפול בקשישים נעשה הרבה יותר מורכב וקשה ויש להיות בעלי כוחות פיזיים על מנת לרחוץ את הקשיש ולטפל בו.

ישנם מצבים שרק מחמירים עם הזמן וזוהי בעצם התכונה המוכרת של הזקנה, שאינה מטיבה עם אף אחד מאתנו.

יש להגיע ללשכת הבריאות האזורית עם המסמכים כמו: אישורי הכנסה של הקשיש, דו”ח תפקודי סיעוד ודו”ח של שירותי הרווחה במקום המגורים.

הקשיש חש חוסר אונים ויש להעניק לו את מלוא תשומת הלב במקרים אלה.

מסגרת קבועה ומסודרת לקשישים סיעודיים

מסגרת של בית חולים סיעודי הינה מסגרת רצויה. שכן הטיפול בקישיש הוא 24 שעות, זמינות רופאים, אחיות כוח עזר, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים ועוד.

אחד מהמחלקות של בתי האבות שיש בהםמחלקה סיעודית הינה המחלקה של בתי האבות מרשת נוף אבות.

לנוף אבות ישנן מחלקות שונות במגוון בתי האבות של הרשת הפזורים בצפון הארץ. כדאי להגיע ולהתרשם מהמקום המטופח, היחס האדיב, הן להורים הקשישים והן לילדיהם, הסבלנות וההקשבה, הצוות החדרים המטופחים בהם שוהים הקשישים ועוד.

במידה והאב או האם מתגוררים באזור הצפון, כדאי כי תיתנו קפיצה קטנה כך שתקבלו את הרושם מהמוסדות הפרטיים של רשת נוף אבות.

חשוב כי תתעניינו באפשרויות המימון הניתנות לכם ממשרד הבריאות והרווחה וככל שתתחילו יותר מוקדם בבירורים הללו, כך הקשיש יזכה לטיפול כמה שיותר מהר, באחד מכל בתי חולים סיעודיים הנמצאים בצפון הארץ.