הכל על משכנתא הפוכה

עולם הפיננסים בכלל והמשכנתאות בפרט מעולם לא היה נגיש מדי למי שלא מתעסק בתחום. אבל חשוב לדעת מושגים כמו “משכנתא הפוכה”, שיכולים לעזור לכם מאוד.

למי מיועדת משכנתא הפוכה?

פעמים רבות, קשישים מתקיימים מקצבאות שונות שמשלימות את הסכום הקבוע שאותו הם מקבלים מהפנסיה. למרבה הצער, פעמים רבות הסכום הכולל אינו מספיק על מנת להתקיים בכבוד, או לתחזק את רמת החיים אליה התרגלו במהלך השנים. הפתרון לרוב הוא לקיחת הלוואה או בקשת עזרה מהילדים. אבל מדובר על תהליך לא נעים שבסופו נוצרים חובות ותחושה לא טובה. היתרון במשכנתא הפוכה זה שהיא מבקשת לעזור לקשישים על ידי העברת סכום כסף גדול באופן חד פעמי או כל חודש, כדי להגדיל את התקציב החודשי.

מהי משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה מתאימה לקשישים שבבעלותם נכס. היא נתפרה במיוחד עבור גמלאים ומיועדת אך ורק לאנשים בני 60 ומעלה. היתרונות הבולטים של משכנתא הפוכה היא שהיא אינה דורשת החזרים חודשיים כלשהם, וניתן לקחת אותה לכל מטרה. גם אם אתם מתכננים טיול ארוך מסביב לעולם כדי להגשים חלום ילדות, תוכלו לקחת משכנתא הפוכה ולהשתמש בכסף לשם כך. בנוסף, הלווה זוכה לשמור את הנכס ולהמשיך לגור בו. חשוב לשים לב כי על גובה ההלוואה שתיקחו, יצטברו ריביות שמשתנות בין מוסד למוסד לפיה הסכום.

תשלום הריבית הנצברת

עניין הריבית הוא נושא שיש להתעכב עליו. בדומה ללקיחת הלוואות או סוגי משכנתאות שונים, גם במקרה של משכנתא הפוכה ישנה ריבית חודשית מצטברת. מכיוון שאין צורך להחזיר סכום כסף כלשהו באופן קבוע, הסכום מצטבר לאורך לקיחת המשכנתא, ויש להחזיר אותו עם המעבר החוצה מהנכס או במקרה של פטירה של הקשיש. משום כך, ניתן “לעצור” את המשכנתא בכל מועד ולהחזיר את הסכום ואת הריבית. ניתן להחזיר את הסכום בעזרת המשפחה או על ידי מכירת הנכס הקיים או השכרתו.

וודאו שהמשכנתא מתאימה לכם

למשכנתא הפוכה יש הרבה יתרונות. יחד איתם, חשוב לחשוב מראש האם תוכלו להחזיר את סכום ההלוואה בקלות, והאם אתם מרשים לעצמם למכור את הנכס בתום לקיחת ההלוואה. חשוב גם לבדוק מול כל מוסד פיננסי מהם התנאים בהם ניתנת ההלוואה, והאם הם מתאימים לאורח החיים שלכם.