זכויות עובד זר

מצב העבודה בישראל טוב מאוד ביחס למדינות מפותחות אחרות, אך עדיין יש אנשים רבים שמחפשים עבודה. בכל מקרה אותם ישראלים לא ירצו לבצע חלק מהעבודות, ואף אותם אנשים שדורשים את העבודות האלו לא יהיו מוכנים לשלם את הסכום שהישראלים רוצים. הכוונה היא בעיקר לעבודות סיעודיות וכאן העובדים הזרים נכנסים לתמונה. מה לגבי הזכויות שלהם?

דעו מה הזכויות של העובדים שלכם

אם אתם מתכננים להעסיק עובד זר למטרות סיעודיות, כדי שיטפל באבא ואימא או סבא וסבתא ואולי אפילו בכם, כדאי מאוד שתכירו את הזכויות שלו. היכרות עם הזכויות שלו היא לא רק דבר שמצופה מן המעסיק, כלומר אתם, אלא כדי להימנע מקיפוח זכויותיו דבר שיכול לסבך אתכם לא מעט. היכרות עם הזכויות של אותו עובד סיעודי שמגיע מארץ רחוקה יכולה להתבצע בקלות כי כל הזכויות מפורסמות באינטרנט ומשתנות לעתים רחוקות, ודומות מאוד לזכויות של עובד ישראלי.

אלו זכויות מגיעות לעובד?

לעובד זר סיעודי מגיעות זכויות שוות לעובד ישראלי. תנאי העבודה שווים לכל מי שעובד במשק הישראלי ולא משנה אם הוא במעמד של עובד זר, תושב קבע, תושב ארעי או אזרח. המעסיקים של העובדים הזרים חייבים לדאוג להם למגורים הולמים, בין אם זה אומר תשלום על מגורים במקום חיצוני או מגורים הולמים בביתם, כאשר התנאים הסוציאליים במקום צריכים להיות בסיסיים אך ראויים למחיה מכבדת.
• בנוסף למחייה של עובד זר סיעודי, יש צורך לדאוג לו גם לביטוח רפואי. עבודה ללא ביטוח רפואי אסורה בהחלט כיוון שבמקרה בו העובד יחלה או ייפצע, בין אם במהלך העבודה ובין אם מחוצה לה, המצב יהיה מסובך הרבה יותר.
• גם לעובדים סיעודיים זרים מגיעים ימי חופשה, חופש בחגים ובמועדים מיוחדים והכול לפי הנהלים והחוקים במדינת ישראל. מגיע לעובד יום מנוחה אחד בשבוע, חופשות מחלה במידת הצורך בהינתן אישורים מרופא וכמובן דמי הבראה. אם העובד הועסק בשעות המנוחה השבועיות שלו, הוא זכאי לתעריף גבוה יותר לשעה כמו כל עובד ישראל אחר.

ללמוד את התנאים לעומקם
התנאים של עובד זר סיעודי לא נגמרים רק בימי חופשה אלא כוללים גם זכויות לגבי השכר שהוא ראוי לקבל, הניכויים מהשכר שלו וכן הלאה. בכל מקרה הזכויות הללו הן כללי יסוד שאי אפשר להפר בשום פנים ואופן, ואם אתם רוצים להימנע מתביעות וכמובן להישאר מוסריים ולא משנה באיזה עובד מדובר, אתם חייבים לכבד את הזכויות שלו כמו כל מעסיק אחר שמכבד אתכם.