טיפול סיעודי

חולה סיעודי, הינו אדם שזקוק לעזרה מלאה בפעולות תפקודיות ביום יום. פעילות כמו להתקלח, להתלבש, לאכול, לטייל זקוקים לטיפול של מישהו שעבר הכשרה סיעודית, במקרה והקשיש מעוניין להיות בבית.

טיפול כזה, נקרא טיפול סיעודי שכן ישנן מטפלות ומטפלים, אשר יש להם ניסיון ועברו את ההכשרה המתאימה לסוג זה של טיפול סיעודי.

מדובר באנשים שמשתמשים בחיתולים למבוגרים, היות ואין להם שליטה על הסוגרים מפאת גילם או מחלתם הכרונית. הביטוח הלאומי הינו המוסד הראשי, אשר יכריע בקביעה של טיפול סיעודי עבור הקשישים שחייבים להיות תחת השגחה של 24 שעות.

אם במסגרת הביתית או המוסדית, הכל על פי מצבם הפיזי, הנפשי ורצונם. אם אתם מחפשים מטפלת צמודה שתשהה עם הורה בביתו, יש לפנות לחברה העוסקת ביבוא של עובדים זרים ולמצוא טיפול סיעודי בדמות מטפל או מטפלת שידברו את שפת האם של ההורה.

הידרדרות רפואית במצב הקשיש

ישנם מקרים בהם המטפל או המטפלת של הקשיש, אינם יכולים כבר לטפל בו, היות והטיפול כבר מתחיך להיות קשה, הקשיש אינו ישן בלילה ומעיר את המטפלים.

הוא הופך להיות כבד יותר בשל מגבלותיו הגופניות והוא יצטרך לעבור למסגרת שבה יש צוות רפואי הכולל רופאים כמו מסגרת של טיפול סיעודי צמוד.

יש להמציא שוב את האישורים הרפואיים, ההכנסות של הקשיש, רכוש הנמצא בבעלותו ועוד, בכדי לשקול את העברתו למרכז של טיפול סיעודי כמו מחלקות שונות בבתי אבות פרטיים או ממשלתיים שיטפלו בו בצורה מסורה ויעניקו לו את הטיפול הרפואי הדרוש.

כאשר זקוקים לעובדים העוסקים עם טיפול סיעודי, חייבת להיות אחות ורופא המתמחים במתן של טיפול זה ועברו את ההסמכות הדרושות שכוללים גם ניסיון ועבודה במוסד של מחלקות סיעודיות לקשישים.

לאיזה מוסד סיעודי יש להעביר את הקשיש?

ישנם בארץ מוסדות רבים של טיפול סיעודי ויש לבחור את הטוב ביותר עבור ההורים שמגיע להם שבשעת הזקנה בה הם כבר אינם יכולים לתפקד, יהיה להם טיפול הולם ומסור.

אחד מהמוסדות הטובים ביותר בצפון הארץ שניתן לקבל טיפול מסור הוא נוף אבות. מדובר על רשת של 9 בתי אבות שברובם יש מחלקה של טיפול סיעודי בה מטפלים היטב בקשישים במצבים השונים כמו מוגבלות פיזית או מצבים של שיטיון או דמנציה. כדאי כי אם אתם שייכים לאזור צפון הארץ, לבקר ולהתרשם מהמוסדות של רשת נוף אבות המתמחים במתן טיפול הולם ומסור לקשישים הסיעודיים.

גם לילדי הקשישים, יהיה הרבה יותר קל, כאשר הם נמצאים בקשר מתמיד עם צוות מרגוע המתמחה עם טיפול סיעודי עבור הקשישים.

ילדי הקשיש יודעים כי מטפלת יכולה להיות אמנם מסורה, אך אין לה בהכרח הכשרה של טיפול סיעודי כמו במוסדות של נוף אבות, בה ישנו טיפול מדויק ורפואי באמצעות רופאים אחיות וכוח עזר מיומן.

לחצו כאן לעוד נתונים על דיור מוגן