פיזיותרפיה לגיל השלישי

תחום זה מוכר לרבים מאיתנו מענף הספורט, אך עבור קשישים רבים פיוזיותרפיה מהווה כלי שיקום המאפשר לשמור על איכות חיים גבוהה במיוחד. אנשים בגיל השלישי עשויים למצוא עצמם מרותקים למיטה בשל תנועה לא נכונה או החלמה מניתוח ובאמצעות שיקום ניתן להביא לשיפור משמעותי. אמנם בגיל השלישי ישנן מגבלות , אך ההמלצה היא לבצע תרגילים בהתאם למגבלות וכך לשמור על אורח רוח.

באמצעות תרגילי תנועה ניתן לחזק את השרירים

ככל שעובר הזמן, ניתן לראות את השינויים החלים בגוף כאשר אחד השינויים בא לידי ביטוי בהיחלשות של השרירים. ככל שעולה הגיל – השרירים נעשים חלשים יותר, אך ניתן לחזקם באמצעות תרגילים אשר ימנעו מצב של ניוון בשרירים ויתרמו לפעילות הגופנית.

תחום זה נחשב לאחד הענפים המפותחים ביותר בתחום הרפואה וכולל שילוב בין תפקוד מפרקים לבין השרירים השונים. באמצעות ביצוע תרגילים שונים המועברים על ידי איש מקצוע בתחום ניתן להביא לחיזוק השרירים. באמצעות התרגילים השונים ניתן להחלים מפציעות או ניתוחים ולחזור לשגרת החיים.

אילו יתרונות ישנם עבור בני הגיל השלישי

פיזיותרפיה עבור בני הגיל השלישי מסייעת בשיקום לאחר פגיעה מוחית או שלל בעיות אורתופדיות שונות . לאחר שהייה ארוכה בבית חולים ניתן לבצע תרגילים שונים וכך לחזור ולעמוד. יתרה מכך , קשישים סיעודיים המרותקים לכיסאות גלגלים יכולים לבצע תרגילים שונים במטרה לשמור על זרימת דם תקינה ולהביא למזעור בריחת סידן . היתרון הגדול של התרגילים השונים בא לידי ביטוי בעובדה כי התרגילים מתאימים באופן אישי בהתאם להיסטוריה הרפואית וכך כל אחד יכול לבצע את התרגילים המתאימים עבורו. אנשים בני הגיל השלישי הסובלים ממחלקת פרקינסון יכולים לבצע תרגילים שונים ולהביא לשיפור משמעותי בחייהם- באמצעות עבודה קבועה על השרירים תוך שימור טווח התנועה ניתן לראות תוצאות הבאות לידי ביטוי בהאטת המחלה.

יתרה מכך, ביצוע תרגילים שונים מסייעים גם במקרים של כאבים אורתופדיים המקשים על פעילות תקינה של בני הגיל השלישי. לאחר בדיקות פולשניות ניתן לבצע תרגילים רבים, דבר המקל על הכאבים ומסייע בחזרה מהירה לשגרה. עוד נציין כי תרגילים שונים מסייעים בהפחתת כאבי גב הנובעים מהיעדר פעילות גופנית ולכן חשוב כל כך להקפיד על שגרת תרגילים.

 באמצעות התרגילים ניתן להשיב את הבטחון העצמי

התרגילים השונים מסייעים בשיקום ותורמים לשיפור איכות החיים. באמצעות תרגול נכון הנעשה על ידי מדריכים מוסמכים ניתן להשיב את הבטחון העצמי ולסייע בהחזרה של יכולתו התפקוד. באמצעות ביצוע תרגילים תוך קבלת הדרכה נכונה ניתן לבנות את הבטחון העצמי וכך לסייע גם למצב הנפשי.  אם כך, ניתן לראות כי באמצעות תרגילים רבים ניתן להביא לשיפור איכות החיים – בני גיל הזהב חשים שהם מפעילים את כל החושים שלהם וכך הבטחון העצמי עולה.