מהו דיור תומך ולמי הוא מתאים

אותם אנשים בגיל הזהב אשר רוצים ליהנות מהיתרונות והשירותים אשר מוצעים במסגרת דיור מוגן, ולצד זאת גם ליהנות מסיעוד ותמיכה בשל קשיים בהתנהלות עצמאית, יוכלו ליהנות משילוב של השניים אשר נקרא דיור תומך.

מדובר בבחירה נהדרת בעבור אלו שחשוב להם שלא לפגוע באיכות חייהם.

בחירת בית אבות אשר מציעה דיור תומך זה משהו שאפשר לעשות באופן עצמאי, והרי שאתם רק צריכים לבדוק את האפשרויות הקיימות באזור שלכם ולהחליט להיכן בדיוק אתם מעדיפים לגור

.אם אין לכם העדפות ספציפיות לגבי אזורים מסוימים, אז כמובן שהחיפוש יוכל להיות יותר חופשי.

תשימו דגש על איכות המקום הנבחר

בכדי שאתם תוכלו לשמור על איכות החיים שלכם, כך שתהיה במיטבה, זה בוודאי יהיה חיוני לבחור בית אבות שמציעה דיור תומך מסוג כזה שמשלב בין דיור מוגן לבית אבות.

אתם יכולים לבדוק ברשת לגבי מקומות שונים שמציעים בדיוק את זה. אם תשכילו להשוות בתבונה בין המקומות השונים ולהבין מהם המקומות הטובים ביותר שבהם אתם יכולים לבחור

.אז כל הבחירה שלכם תהפוך לפשוטה יותר, והרי שאתם לא תצטרכו להיות מוטרדים יתר על המידה שמא תוציאו את הכסף שלכם על מקום שלא באמת הולם את כל הדרישות שלכם במובן הזה

.הדרך הטובה ביותר לדעת את טיבו של מקום תהיה לבחון המלצות של אנשים שגרים בו. כך שאתם מבחינתם יכולים לבקר במספר מקומות ולשמוע מה יש לדיירים במקום לומר ועד כמה הם חושבים שהמקום עונה על הציפיות שלהם.

 האם דיור תומך מתאים לכם?

אם אתם מסוגלים להסתדר בכוחות עצמכם בלבד, אז בחירה בדיור תומך לא תתאים לכם, שכן תוכלו פשוט לבחור באופציה הרגילה, שהיא דיור מוגן.

אתם רק צריכים לקבל אישור ולהראות שאתם מסוגלים להסתדר בכוחות עצמכם ללא כל בעיה, וזאת עוד לפני שאתם עוברים באופן סופי לדיור המוגן.

בכל אופן, בלי תלות במקום שאליו אתם מתכוונים לעבור, יהיה כדאי לכם לערוך בדיקות בנושא ולהתייחס בקפדנות לכל האופציות שעומדות על השולחן בטרם בחירה במקום כזה או אחר.

תתייעצו עם כמה שיותר אנשים בנושא ותעשו כל מה שאתם יכולים בכדי שאתם תוכלו להיות שלמים לחלוטין עם ההחלטה שאתם הולכים לקבל לבסוף.

אין כמו לגור במקום שאתם יכולים להרגיש בו בנוח ולדעת שהוא מציע לכם את כל מה שאתם צריכים בשביל חיים טובים ונוחים לחלוטין מבחינתכם.