מוסד סיעודי

הזקנה אינה נופלת עלינו כמו רעם ביום בהיר. יש להתכונן מראש כמו, חיסכון עבור מוסד סיעודי ובחירה נכונה יחד עם העזרה של ילדי הקשישים שיהיו להם לעזר רב וילוו אותם כל התקופה בה הם ישהו במקום כמו מוסד סיעודי.

בחירת מוסד סיעודי נכון להורים שלכם

הבחירה במוסד הסיעודי הנכון היא לא בחירה קלה או פשוטה שיש להקל בה. קשישים מרגישים חסרי אונים והם הופכים להיות רגישים יתר על המידה במצבים האלה ולכן יש למצוא את ההכוונה הנכונה, כך שיהיה לילדי הקשיש מושג וידע בבחירה הנכונה ובבירוקרטיה של דאגה לקשיש במסגרת המתאימה וההולמת עבורו.

נכון ששהייה בקרב מוסדות סיעודיים יכולה להסתכם בסכומים חודשיים גבוהים, שכן מדובר בטיפול של 24 שעות לקשישים. ולאור זאת, יש לברר במוסד לביטוח לאומי ולשירותי הרווחה במקום מגוריו של הקשיש, לגבי סיוע מהמדינה לאחר שתתבקשו להמציא מסמכים שונים כמו מצבו הפיזי של הקשיש, דו”ח רפואי מהרופא הגריאטרי וכן ניירות הבנק שמעידים על רמת הכנסתו של הקשיש.

מוסד סיעודי ממשלתי או פרטי

אם אין לכם מושג לגבי מוסד סיעודי שיכול להתאים לקשיש, כדאי כי תמצאו הכוונה בנושא מטעם שירות הניתן חינם למשפחות של קשישים המחפשים עבורם מסגרת הולמת וטיפול צמוד 24 שעות ביממה. סיור בכמה מוסדות מובילים, יוכלו להעניק לכם את האינדיקציה הנכונה לבחירה החשובה.

יש לשקול את המקום, הטיפול, הפעילות המתאימה ואת המחירים והפיקדון שדורשים מוסדות סיעודיים שונים. יש מוסדות המותאמים לקשישים סיעודיים שהם ממשלתיים ויש פרטיים. לרוב המשפחות יעדיפו את המוסדות הפרטיים, על מנת שהקשיש שהוא ההורה היקר להם, יחיה את שארית חייו באיכות חיים טובה וטיפול מסור.

יש לברר פרטים חשובים כמו כמה קשישים ישהו באותו חדר עם ההורה, באיזה מצב הם, אם השהייה עם הקשישים מפריעה בשעות הלילה או המנוחה בשל מצבם הרפואי, האם יש יותר מדי צפיפות בחדר ועוד פרטים חשובים כאלה.

בחירת מוסד סיעודי חכמה ושקולה

קשישים, אינם אוהבים שמטלטלים אותם בין מוסדות סיעודיים. חשוב לבחור במוסד המתאים, גם אם מהזמן דוחק בכם.

הכוונה במקרים אלה תועיל, היות ואנשים מקצועיים בתחום. כמו עובדים סוציאליים של הקהילה בה גר הקשיש, יכולים לעזור לכם בבחירה של כמה מקומות שיתאימו לכם מבחינת הטיפול, הסביבה המטופחת והמיקום שיהיה נוח לכם ולקשיש.

סיוע כספי מהמדינה

ישנה בירוקרטיה לא קלה בבחירה של מוסד סיעודי עבור ההורים. לאחר שנקבע, איזה סוג של מוסד יתאים להורה מבחינת מצבו הבריאותי והנפש. תוכלו להתחיל לבקש סיוע ממוסדות הרווחה לרבות ביטוח לאומי, חברת הביטוח וקופות החולים כדי שיעזרו לכם במימון, היות ומדובר בסכום לא מבוטל שיש לשלם בכל חודש.

משרד הבריאות מעורב גם הוא במימון עבור הוריכם שנמצאים במצב סיעודי או סיעודי מורכב.

כאשר בודקים מוסדות סיעודיים, יש כאלה שירצו במוסד אינטימי ויש שיחפשו דווקא את המפואר יותר. יש לציין כי בחירה של מוסד סיעודי יכול להשפיע על חיי המשפחה כולה ולא רק על הקשיש. לא תמיד מראית העין הראשונה, היא זו שתכריע דווקא בבחירה נכונה של גוף הולם להורה.

קבוצת מרגוע – מחלקות סיעודיות

כדאי כי תבדקו את קבוצת מרגוע בית אבות הנמצאת בצפון הארץ.

ישנם שלושה בתי אבות שבהם ישנן מחלקות סיעודיות ושל תשושי נפש.

המקום הינו אינטימי ומעניק יחס מסור ומקצועי לקשישים השוהים בו.

ישנה פעילות מגוונת המתאימה לקשישים הסיעודיים, תכנית פרטנית לכל קשיש השוהה במוסד הסיעודי של קבוצת מרגוע, דיאטנית, פיזיותרפיה, פעילות של חוגים, פעילות תרבותית ועוד. כדאי כי תגיען לסיור התרשמות מהמקום אם אתם גרים באזור של צפון הארץ. קבוצת מרגוע בתי אבות מציעה בתי הורים מקסימים ומטופחים להוריכם. צרו קשר לייעוץ אישי ובדקו את ההמלצות עלינו.