משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכהאם חשבתם שישנה משכנתא הפוכה רק לזוגות צעירים, אז יש טעות בידכם. גם לאוכלוסיית הקשישים המעוניינת לשלם עבור דיור מוגן איכותי ומקצועי או בית אבות, ניתן לקבל תמורת הנכסים שלהם משכנתא הפוכה, כך שיבטיח עבורם תזרים של מזומנים לכל ימי חייהם. דירת המגורים של הקשיש, יכולה להבטיח שכירות חודשית לתשלום הדיור של הקשיש בבית האבות או בדיור המוגן. הביטחון היחיד נדרש לקשישים המעוניינות לחיות את שארית חייהם בכבוד היא באמצעות הרכוש שיש להם כמו נכסיי דלא ניידי משכנתא הפוכה, מיועדת לאנשים בני 60 ויותר, אשר מעוניינים לגור במקום מסודר שמתאים להם מבחינה חברתית כמו דיור מוגן. כאשר הקשיש חיי את חייו בבית האבות או בדיור המוגן ונפטר בשיבה טובה או חלילה ממחלה, רק אז, משכנתא הפוכה משולמת מהכספים המתקבלים ממכירת הנכס של הקשיש, את ההפרש של ההלוואה למחיר הנכס, יקבלו היורשים של הקשיש או הקשישה. ישנן ריביות שונות בין מוסד למוסד ואת הפרטים הללו, יש לברר לפני לקיחת משכנתא הפוכה. הסכום של הריבית מצטבר עם ולאורך לקיחת משכנתא הפוכה.

היתרונות הרבים של משכנתא הפוכה עבור קשישים

למרות שישנם הרבה יתרונות כאשר לוקחים משכנתא הפוכה, יש לחשב מראש אם הקשיש יוכל להחזיר את ההלוואה בקלות. ניתן לבדוק בכמה מוסדות פיננסיים מהם התנאים של ההלוואה, כך שהקשיש יוכל לבחור בין הריביות השונות. חשוב להתייעץ עם יועץ פיננסי פרטי, כך שיוכל להשיג עבור ההורים משכנתא הפוכה בריבית משתלמת כמו פריים או ריבית אחרת שהוא עצמו, יוכל להתווכח ולהתמקח עם המוסדות הפיננסיים השונים למתן משכנתא הפוכה בריבית משתלמת במיוחד. יש לציין כי משכנתא הפוכה. אין הגבלה לקבלתה כמו למשל משכנתא לזוגות צעירים שיש להמציא מסמכים ולבצע בירוקרטיה שלמה על מנת להשיגה.

כיצד הקשישים מחזירים משכנתא הפוכה?

אם ישנן הכנסות כ קצבאות שונות, הפנסיה של בן הזוג שנפטר, הכנסות של בן הזוג במידה והוא עדיין בחיים, פנסיה של בת הזוג ועוד. אם לא ניתן להחזיר מחוסר הכנסות, הבית מושכר ואת השכירות משלמים לבית דיור מוגן. אם אין אפשרות, כאשר נפטר הקשיש או הקשישה, הנכס נמכר וההלוואה תוחזר באמצעות המחיר של הנכס ומה שיישאר מהמכירה, יגיע ליורשים כמובן. מוסדות שונים של דיור מוגן ובתי אבות יוכלו להציע לכם את האופציה הזאת של משכנתא הפוכה, הסכום שהם גובים עבור שהיית הקשיש בית האבות. הילדים של הקשישים המעוניינים לקחת משכנתא הפוכה, יוכלו לעזור להם בסידורים השונים ולברר להם לגבי המשכנתא הטובה ביותר שיוכלו לקחת. בבתי אבות ודיור מוגן כמו רשת נוף אבות, יוכלו לייעץ לכם ולתת לכם את הסכומים המדויקים של תשלום בית האבות או הדיור המוגן תוכלו למצוא מקום איכותי וזול יותר מאשר במרכז הארץ, מה שיקל עליכם בהוצאות של בית האבות או הדיור המוגן. רשת בתי אבות של נוף אבות, נמצאים בצפון הארץ והאיכות שלהם היא גבוהה, גם שיקול זה הינו חשוב בבחירה של בית האבות בו תרצו לגור. במידה ויש לקחת משכנתא הפוכה והקשיש אינו צלול, ילדיו יהיו האפוטרופוסים החוקיים ויוכלו לחתום עבורם או לשקול לגבי עלות הריביות ולמצוא עבור ההורים את המשכנתא הטובה ביותר.

הרבה יותר קל לקבל משכנתא הפוכה לגמלאים

קל יותר מבחינת הריצות לקבלת משכנתא הפוכה לקשישים, כי מדובר בנכס שיש לשעבד לטובת הבנק או מוסד כמו בית אבות או דיור מוגן. כדשאי לברר לגבי הפרטים השונים לקבלת משכנתא הפוכה, לפחות בכמה מוסדות פיננסיים.