סיעודי מורכב

מה ההגדרה של סיעודי מורכב? 

קשיש סיעודי מורכב סובל ממצב רפואי המצריך טיפול רפואי מורכב (פצע לחץ דרגה 3, מונשם, דיאליזה). קבוצת מרגוע אינה מפעילה מוסודות סיעודיים מורכבים. אבל נותנת מענה עבור מטופלים שמוגדרים סיעודיים.

קבוצת מרגוע מציעה טיפול רפואי מעולה ליקירכם, במיוחד ראוי לציון בית הורים סיעודי מרגוע בחיפה.

בבית האבות צוות רפואי הנמצא במקום 24 שעות ביממה. הצוות הרפואי כולל גאריאטריים מומחים, מטפלים ומטפלות, אחיות גריאטריות מסורות ומנוסות וצוות פיזיותרפיה מסור וחרוץ שמטפל בכול דייר באופן אישי ומקדם את מצבו ושומר על יקירכם במצב רפואי טוב ובהשגחה אחראית ומסורה שאתם יכולים לסמוך עליה.

לקבוצת מרגוע מוסדות נוספים בצפון, כנסו לדף הבית לפרטים ועדויות אודות בית אבות סיעודי שלנו באזור מגורכם.

סיוע כספי לסיעודי מורכב

המימון הוא של קופ”ח (כללית, מכבי, לאומית או מאוחדת) ובהשתתפות המשפחה עפ”י דרישת קופ”ח. בכדי לקצר את התהליך ולהגדיל את הסבירות שתקבלו את שמגיע לכם תוכלו להעזר בצוות המקצועי של הרשת בקבלת ליווי בתהליך. חשוב לציין כי הגורם המפנה הוא רק קופת החולים.

מי זקוק לבית אבות סיעודי מורכב?

במקרה שבו אדם נמצא במצב סיעודי מורכב הפתרון היחיד שרלוונטי מבחינתו הוא בית חולים שמותאם לספק לו את כל צרכיו הפיזיים, לרבות טיפול רפואי מקצועי צמוד, טיפול שבשום מקרה לא יוכל להתקבל בביתו.

מעבר לכך, בני המשפחה צריכים להיות סמוכים ובטוחים שהבית שהוא שוהה בו מספק את מיטב הטיפול הטוב והמקצועי ביותר ושהסיעוד שמתקבל או מלא חמלה והכלה. צוות הרופאים, האחיות והמטפלים המסורים של קבוצת מרגוע סועדים מדי יום וליל את דיירי הרשת במסירות שאין שניה לה.

מי הוא קשיש סיעודי מורכב?

קשיש יוגדר כסיעודי מורכב במצב שבו ישנו טיפול רפואי שעליו לקבל באופן שוטף וקבוע וחייב להתבצע על ידי מוסמך צוות רפואי. דוגמא לטיפול זה – טיפול דיאליזה, הנשמה, פצעי לחץ מעל רמה מסוימת ועוד.

איזו מסגרת מתאימה לקשיש המוגדר במצב זה?

מיותר לציין שקשיש המוגדר סיעודי מורכב לא יכול להמשיך להתגורר בבית שלו, ועליו להתגורר באופן קבוע בבית חולים או בבית אבות המיועד לכך שבו ישנו צוות רפואי סביב השעון ויכול לתת את המענה הרפואי השלם והמלא בכל מצב. הצוות צריך להיות מיומן ומנוסה במצבים שכאלה.

כיצד משפיע המעבר לבית הורים על בני משפחתו של הקשיש?

המעבר למגורי קבע בבית הורים המתאים לטיפול בקשישים במצב סיעודי מורכב הוא הצלה של ממש. הרי בני משפחה, שבדרך כלל אינם בעלי השכלה רפואית כלל, יכולים להיות בטוחים בכל שהאדם היקר שלהם יקבל את הטיפול הטוב, החם ומסור ביותר מידי אנשי צוות מוסמכים ומיומנים השומרים עליו מכל משמר.

האם כל בית הורים מותאם לטיפול במצב של קשיש סיעודי מורכב?

בהחלט לא. צריך לוודא היטב שבית ההורים שאליו מתכוונים להעביר את הקשיש מעסיק צוות רפואי שכולל רופא במשך 24 שעות ביממה ושהצוות מנוסה בביצוע טיפולים אלה. הצוות עשוי לכלול אחיות, אחים או רופאים שמתורגלים בביצוע הטיפולים או בכל טיפול חירום במטופלים בגיל השלישי.

אילו טיפולים נוספים הופכים קשיש מסוים לסיעודי מורכב?

בנוסף לטיפולים שהוזכרו, גם טיפולים כמו מתן עירוי תוך ורידי, חיבור למכונת נשימה, טיפול בפצעי לחץ – יהפכו את הקשיש לכזה המוגדר כסיעודי מורכב. אין ספק שאף אחת מפעולות אלה ניתנות לביצוע על ידי אדם שאינו נמנע על צוות רפואי מוסמך ומיומן.

לסיכום, הפניות קשישים המוגדרים סיעודיים מורכבים נעשית ע”י קופות החולים בלבד. קשיש המוגדר כסיעודי מורכב אינו יכול להמשיך להתגורר בביתו שלו וזהו מצב נתון שאין עליו עוררין. קשיש כזה חייב להתגורר בבית הורים המותאם לטפל בקשישים המצויים במצב זה ושיש בו צוות רפואי על בסיס קבוע לכל צורך בטיפול שעל הקשיש לקבל.