בית אבות לעצמאיים

בית אבות לעצמאיים מיועד לקשישים שמעוניינים לחפש מסגרת חברתית איכותית ומעניינת, ובמקביל מסוגלים לתפקד באופן עצמאי. חשוב לציין כי מדובר במימון פרטי מלא.

פתרון המימון הנפוץ ביותר הוא באמצעות משכנתא הפוכה. בית המגורים שכבר שולם מזמן יכול להוות את מקור המימון לבית האבות. משכנתא הפוכה מאפשרת לממן את הוצאות הדיור כנגד עלות הנכס, כך שלמעשה הבית שגרתם בו עד היום יממן את מגורי העתיד. לבירור אופציות עבור בתי אבות לעצמאים – צרו קשר.

בית אבות לעצמאיים באיזור הצפון

תוכלו למצוא מגוון בתי אבות יוקרתיים בכל אזור הצפון אשר מתאימים להורים עצמאיים. עם חדרים פרטיים ממוזגים, עם מקלחות ושירותים צמודים, מקרר וחיבור לכבלים, חדר אוכל מרווח טיפול רפואי צמוד ונוף יפיפה.

נ. מול הים

נוף ים

מרגוע חיפה

מי זקוק לבית אבות לעצמאיים?

הגיל השלישי בעידן שלנו הוא הזמן בו ניתן להתחיל לחיות. הילדים כבר גדולים, גם הנכדים, ההתחייבויות פוחתות וכמות הזמן הפנוי גדלה. זה בדיוק הזמן להתחיל להינות מהחיים הטובים וסביבה נכונה תהווה את הפלטפורמה המושלמת לכך. בית אבות לעצמאים הוא הסביבה המושלמת לחיים הטובים, אלה מספקים סביבה חברתית, אין סוף של פתרונות לזמן הפנאי, הפעלות ובילויים שונים, בתנאי מחייה ברמה גבוהה ואספקת כל התמיכה הנדרשת.

בית אבות לעצמאיים

בית הורים איכותי ומקסים לעצמאיים

על מנת לזכות באיכות חיים טובה בגילאים אלה, יש חשיבות רבה בראיית המעבר לבית עצמאים כחווית חיים חדשה, בצורה חיובית.

מהו אדם המוגדר כעצמאי?

כשמו כן הוא – אדם בגיל השלישי המסווג כאדם עצמאי יכול לתפקד בחיי היומיום באופן עצמאי לחלוטין, אינו תלוי באנשים אחרים סביבו על מנת לבצע פעולות שגרתיות והוא בעצם מנהל את החיים שלו והשגרה שלו בכוחות עצמו. המשמעות היא שלאדם זה דרושה רק השגחה מרחוק במידה והוא זקוק לדבר מה.

מדוע מומלץ לאדם עצמאי להיכנס לבית הורים?

כאשר אדם מגיע לגיל השלישי הוא בעצם משתחרר ממחויבויות רבות שהיו לו – ילדיו ונכדיו גדלו, אם הוא מחפש סביבה מתאימה, ביטחון, הבדידות מציקה לו, הוא אינו עובד ובעצם יכול לעשות כל מה שהוא רוצה. ליתר ביטחון, על מנת לשמור על בריאותו ועל כך שיש מישהו המשגיח שהכל עימו בסדר על בסיס יומיומי מומלץ שיהיה בבית הורים ולא לבד בביתו.

מה היתרון של מעבר לבית הורים?

אנשים המגיעים לגיל הזהב נחשבים לכאלה שחיים חיים טובים, הם מבלים ועושים דברים רבים להנאתם. כאשר הם עוברים להתגורר בבית הורים הם מוצאים אנשים רבים במצב זהה לזה שלהם, יוצרים קשרים חברתיים, מכירים אנשים חדשים ובכך מפתחים את חיי החברה שלהם.

מדוע כדאי להיות תחת השגחה של צוות בית ההורים?

כאמור, קשישים המתנהלים בעצמאות מוחלטת בעצם לא משנים את שגרת היום שלהם. עבור בני משפחתם או האנשים הקרובים להם מדובר בשקט נפשי מפני שהצוות בבית ההורים תמיד מוודא שכל הדיירים נמצאים, מגיעים לארוחות או פעילויות משותפות וכך אין מצב שבו אדם לא נמצא ואף אחד לא יודע היכן הוא.

מה לגבי בדיקות רפואיות?

כל בית הורים מציע מרפאה עם רופאים, אחיות ומטפלות. המעבר אל בית ההורים אין פירושו הפסקת המעקב הרפואי השוטף של המטופל. אין ספק שגם אדם בגיל השלישי, המתנהל כאדם צעיר לכל דבר ירגיש כמו בבית לאחר שיעבור לגור בבית הורים. הוא יפגוש אנשים, יעשיר את שעות הפנאי שלו ותמיד יהיה תחת העין המשגיחה מרחוק של אנשי הצוות.

 


    למידע וייעוץ לפני קבלת החלטה חייגו 077-667-0285 או הזינו פרטיכם וקבלו סיוע בהקדם