רשת דיור מוגן ובתי אבות

רשת דיור מוגן ובתי אבותאחד מהתחומים המתפתחים ביותר ברובד של גיל הזהב הוא ללא ספק רשת דיור מוגן ובתי אבות. שהינו פתרון שהוא יחסית חדש שקם לפני שני עשורים והמשיך להתפתח בגלל הצורך הרב של בני הגיל השלישי במקומות מגורים וטיפול מסור.

האפשרויות הן רבות, ניתן למצוא רשת דיור מוגן שהיא אינטימית ופשוטה יותר, ארך נוחה ומשפחתית ללא צל של ספק ואת הרשתות היוקרתיות והגדולות יותר, בהן יש מחלקות שונות של טיפולים מיוחדים והשגחה בקרב קשישים סיעודיים או תשושי נפש. היתרון של רשת בתי אבות, דוגמת רשת נוף, הוא גדול ומשמעותי, שכן, ניתן תמיד עם השנים לעבור למחלקות השונות הנמצאות ברשת שבה גר הקשיש מבלי להיטלטל ולשנות סביבה ואווירה. יש לציין כי דיור מוגן עולה יותר מאשר שהייה רגילה בבית אבות בגלל תנאים נוחים יותר כמו מגורים לבד, סוג של רשת דיור מוגן ובתי אבות ועוד פרמטרים כאלה ואחרים.

ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות ומה שמקשר ביניהם

יש הבדל בין דיור מוגן ובית אבות מבחינת המגורים, החוגים והפעילויות ועוד. פעילויות שונות של רשת דיור מוגן לעצמאים, תהיינה פעילויות שונות מקשישים המתגוררים בבתי האבות ישנו קשר למשל בין רשת דיור מוגן ובית אבות, לבין בית אבות פרטי שאין לו מגורים לעצמאים או בית דיור מוגן. ניתן למצוא רשת המציעה את שתי האפשרויות הללו לשכבות האוכלוסייה הזקוקות לטיפול סיעודי ומחלקות אחרות כמו בית אבות משולב או דיור מוגן לעצמאים הנמצאים באותה הרשת.

אחת הרשתות המוכרות שיש לה את המחלקות הללו, הינה רשת נוף שנמצאת בצפון. הרשת מונה חמישה סניפים בצפון הארץ ומעניקה טיפול מסור לקשישים במצבים השונים והמחלקות כוללות גם מחלקות עבור תשושי נפש, החולים בשיטיון או אלצהיימר. המוסדות של בתי אבות נמצאים כבר בנוף הישראלי מזה עשרות שנים ואילו רשת דיור מוגן ובתי אבות כמו רשת נוף, מציעה שירותים נוחים יותר וכן, רשתות אלה, הן יחסית חדשות בתחום גיל הזהב.

מסלול תומך ברשת דיור מוגן ובתי אבות

מה שיכול לעניין הרבה ילדים להורים קשישים, הוא דיור תומך הנמצא במקום כמו רשת דיור מוגן ובתי אבות. להורים אשר מצבם מתחיל להידרדר בגלל מחלה או זקנה מתקדמת, ניתן לעבור ממסלול של דיור מוגן למסלול של דיור תומך.

המעבר הינו קל ואינו כרוך בבירוקרטיה מסובכת, שכן, הקשיש או הקשישה, עוברים למחלקה סיעודית שהטיפול בה הוא סביב השעון והם אינם עצמאיים כמו בדיור מוגן בשל תלותם עקב השינוי במצבם הבריאותי. ניתן לקבל סיוע תומך זמני, עבור קשישים המחלימים מניתוח או מחלה שיש להחלים

ממנה תוך טיפול צמוד. תוכלו לברר באמצעות הכוונה מקצועית של אנשי הקהילה באזור מגוריו של ההורה, בדבר האפשרויות השונות של רשת דיור מוגן ובתי הורים, תלוי גם בקוד הסיעודי, במחירים ובאפשרויות הכספיות של הקשישים.

לחצו כאן למעבר ולמידע על: בית אבות סיעודי
לחצו כאן למעבר ולמידע על: דיור מוגן יוקרתי